Gimnazjum w Sieniawie

!

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home
News

Podziękowanie dla sponsorów wycieczki w Pieniny i na Słowację

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 

Wdzięczność trudno jest ubrać w słowa…
wtedy proste- ,,dziękujemy"- zawiera wszystko

co chcemy wyrazić!..

 

Podziękowanie dla sponsorów:

,, … - pewnego przyjaciela poznaje się w niepewnej sytuacji”.

Cyceron

Uczniowie i opiekunowie wycieczki w Pieniny i na Słowację p. M. Raganowicz – Macina; p. D. Gancarz – Pich; p. I. Kołtowska i p. K. Malec pragną wyrazić głęboką wdzięczność za ofiarowaną pomoc finansową, która umożliwiła zrealizowanie niejednego  z dziecięcych marzeń.

Dzięki ofiarności firm uczniowie kl. I a, I c, I d,  II b,  II c, III b i III c Gimnazjum  w Sieniawie podczas trzydniowej wycieczki w Pieniny i na Słowację mogli zwiedzić Pieniński Park Narodowy i wdrapać się na „Trzy Korony”, Słowacki Park Narodowy  gdzie zdobywali „Słowacki Raj” i podziwiali Jaskinię Lodową oraz korzystali z basenów termalnych Aqua Parku w Popradzie. Zwiedzili też zamki w Niedzicy i Czorsztynie, Przepłynęli się po zalewie Czorsztyńskim i wyjechali wyciągiem krzesełkowym na Palenicę gdzie mogli  upajać się urokami krajobrazu, promieniami ciepłego słońca i letnim podmuchem wiatru.

Za życzliwość i ofiarność dziękujemy:

- panu Nadleśniczemu J. Śliwie – Nadleśnictwo Sieniawa

- panu T. Biskupskiemu – Biuro Rachunkowe „ATUT”

- panu T. Harpakowi – ZUL

- państwu E. Brzyska & T. Lachowicz – PHUP

- panu J. Kurko – ZURB

- panu. St. Brudniakowi – ZUL

- państwu M i B. Antoszom – Firma Usługowo Handlowa SC

- państwu E i K. Żorniakom – Firma Usługowo Handlowa

- panu J. Zytkowi – ZYTEX

- panu T. Biernatowi – Apteka im. Mańkowskiego

- panu P. Brzozowskiemu – MEDICDOR

W imieniu opiekunów oraz uczniów
Magdalena Raganowicz - Macina

 

 

Poprawiony: wtorek, 23 czerwca 2015 11:30
 

Sukcesy naszych uczniów w konkursach przedmiotowych

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 

Sukcesy naszych uczniów w konkursach przedmiotowych

Emilia Kruk z kl. III c - laureatka konkursu historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego„

Rafał Joniec z kl. III c – powiatowy konkurs wiedzy i umiejętności z języka angielskiego - I miejsce

Paweł Białek z kl. III c - powiatowy konkurs wiedzy i umiejętności z języka  angielskiego  II miejsce

Patrycja Pisarczyk z kl. I a- konkurs polonistyczny „Omnibus” - I miejsce w województwie

Idalia Myszor z kl. II b - konkurs polonistyczny „Omnibus” - II  miejsce w województwie, „Mistrz Matematyki” - V miejsce w powiecie

Aneta Buszta z kl. I c - konkurs polonistyczny „Omnibus” - III miejsce w województwie

Jakub Bursztyka z kl. III b - konkurs polonistyczny „Omnibus” - IV miejsce w województwie

Marlena Bachórz z kl. III c – konkurs polonistyczny „Omnibus” - IV miejsce w województwie

Aleksander Kędziora z kl. II a - konkurs polonistyczny „Omnibus” - V miejsce w województwie

Natalia Maryśkowa z kl. I b - konkurs polonistyczny „Omnibus” -  V miejsce w województwie, konkurs matematyczny „ Kangur” – wyróżnienie

Paweł Białek z kl. III c – „Mistrz Matematyki” - VI miejsce w powiecie

Aleksander Kędziora z kl. II a – „Mistrz Matematyki” -VI miejsce w powiecie

Jakub Majcher z kl. II c - konkurs matematyczny „ Kangur” – wyróżnienie

Sylwia Musiał z kl. III b – Regionalna Olimpiada Wiedzy o Wielkich Polakach

Milena Wikiera z kl. III a - Regionalna Olimpiada Wiedzy o Wielkich Polakach

 

Udział w konkursie „Mistrz Matematyki”:

Jakub Majcher, Mateusz Radawiec, Natalia Maryśkowa, Aleksandra Rygowska, Paweł Łuczkiewicz


Udział w konkursie polonistycznym „Omnibus”:

Wiktoria Paluch, Gabriela Pigan, Milena Wikiera, Magdalena Zawada, Gabriela Kędziora, Kinga Dyndał, Julia Kisiel, Martyna Naspińska, Dominik Ożga, Klaudia Kozdroń, Ewa Rudzińska, Daria Niemiec, Dominik Dyrda, Zuzanna Bartuś, Kamila Socha, Katarzyna Ciurko, Natalia Siutyła, Agata Rzędzicka, Jolanta Kraśnianin, Sebastian Gwóźdź, Mariacristina Mallardo, Sylwester Chmiel, Oliwia Pisarczyk, Monika Malinowska, Natalia Mucha, Sylwia Musiał, Sylwia Skrzypek, Justyna Krówka, Kamil Barszczak, Dawid Kupiński

 

„Ogólnopolskie Wybory Książek”

Email Drukuj PDF

W poniedziałek, 16 marca uczniowie naszego Gimnazjum wybierali,  co chcą czytać              i jakie książki chcieliby mieć w swojej bibliotece.

Wybory zostały zorganizowane przez nauczyciela bibliotekarza p. Helenę Capłap                 i opiekuna Samorządu Uczniowskiego p. Annę Hałoń w ramach akcji  „Ogólnopolskie  Wybory Książek”, patronem której jest minister edukacji narodowej Joanna Kluzik- Rostkowska.

Każdy uczeń otrzymał kartę do głosowania, na której miał za zadanie wpisać minimum jeden, maksimum trzy tytuły i autorów, jego zdaniem, najciekawszych książek, a następnie wrzucić ją do urny.

W głosowaniu, które było anonimowe wzięło udział 199 gimnazjalistów.

Oto wyniki:

Lp.

Autor/ Tytuł

Liczba głosów

1.

Rowling J. K.: „Harry Potter”

39

2.

Tolkien J.R.R.: „Władca Pierścieni”

36

3.

Tolkien J.R.R.: „Hobbit, czyli tam i z powrotem”

28

4.

Meyer S.: „Zmierzch”

16

5.

Sapkowski A.: „Wiedźmin”

13

6.

James E. L.: „Pięćdziesiąt twarzy Greya”

13

7.

Kamiński A.: „Kamienie na szaniec”

12

8.

Nowak E.: seria „miętowa”

12

9.

Lewis C. S.: „Opowieści z Narnii”

11

10.

Collins S.: „Igrzyska śmierci”

8

11.

Green J.: „Gwiazd naszych wina”

8

12.

Martin G. R. R.: „Gra o Tron”

7

13.

Riordan R.: „Percy Jackson i bogowie olimpijscy”

7

14.

Schmitt E.-E.: „ Oskar i pani Róża”

6

15.

De la Cruz M.: „Błękitnokrwiści”

5

16.

Rumelt J. A.: „Dary Anioła”

5

17.

Rosiek B.: „Pamiętnik narkomanki”

5

18.

Moccia F.: „Trzy metry nad niebem”

4

19.

Saint- Exupery A.: „Mały Książę”

4

20.

Ożogowska H.: „Za minutę pierwsza miłość”

4

21.

Terakowska D.: „Poczwarka”

4

22

Branicka- Wolska A.: „Listy niewysłane”

4

23.

Jurgielewiczowa I.: „Inna?”

3

24.

Pisuk M.: „Jesteś Bogiem. Historia Paktofoniki”

3

25.

Christiane F.: „My, dzieci z dworca ZOO”

3

Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy swoim zaangażowaniem przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia wyborów oraz uczennicom: Monice Malinowskiej              i Oliwii Pisarczyk z  III c, Aleksandrze Nycz i Małgorzacie Woś  z II b.

Organizatorzy

 

 

Poprawiony: niedziela, 29 marca 2015 22:07
 

Osiągnięcia naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym OMNIBUS 2014

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Osiągnięcia naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym OMNIBUS 2014

Imię i nazwisko

Klasa

Miejsce w województwie

Punkty

1.

Janusz Dąbek

I A

20

159

2.

Aleksander

Kędziora

IA

34

136

3.

Piotr Mazurek

IA

10

166

4.

Katarzyna Nowak

IB

20

159

5.

Natalia Siutyła

IB

8

168

6.

Zuzanna Bartuś

IB

28

148

7.

Idalia Mvszor

IB

13

164

8.

Mariacristina Maliardo

IC

29

146

9.

Maciej Kondyra

IC

37

126

10.

Kornelia Kubrak

IC

23

157

11.

Agata Zwolińska

IC

33

137

12.

Aleksandra Rygowska

IC

31

141

13.

Katarzyna Pich

IC

31

141

14.

Jaknb Majcher

IC

27

149

15.

Michał Radawiec

I C

36

128

16.

Katarzyna Ciurko

ID

25

153

17.

Natalia Mucha

IIB

23

159

18.

Sylwia Musiał

IIB

16

178

19.

Dominika Burda

IIB

22

163

20.

Jakub Bursztyka

IIB

20

172

21.

Sylwia Skrzypek

IIB

23

170

22.

Kamil Barszczak

IIC

19

174

23.

Kacper Mach

IIC

24

143

24.

Mariola Mołodziej

III A

14

179

25.

Katarzyna Wróbel

III A

21

132

26.

Aleksandra Flak

III B

13

181

27.

Paulina Chomicz

III B

15

172

28.

Katarzyna Rokosz

III B

18

159

29.

Magdalena Lisik

III B

6

192

30.

Joanna Biedroń
laureatka

III C

1

212

 

 

Olimpiada Wiedzy Archimedes - październik 2013

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Olimpiada Wiedzy Archimedes.Pius 2013

język polski – uczniowie, którzy uzyskali najlepszy wynik:


imię

nazwisko

kategoria / klasa

punkty

 

 

 

 

 

 

 

 

IDALIA

MYSZOR

GIMNAZJUM 1

92

JOANNA

BIEDROŃ

GIMNAZJUM 3

84

KATARZYNA

CIURKO

GIMNAZJUM 1

76

KATARZYNA

NOWAK

GIMNAZJUM 1

68

MAREK

SOCHA

GIMNAZJUM 3

64

NATALIA

SIUTYŁA

GIMNAZJUM 1

60

ALEKSANDER

KĘDZIORA

GIMNAZJUM 1

60

ZUZANNA

BARTUŚ

GIMNAZJUM 1

56

JAKUB

BURSZTYKA

GIMNAZJUM 2

56

MAŁGORZATA

KRZEMIŃSKA

GIMNAZJUM 2

56

MONIKA

MALINOWSKA

GIMNAZJUM 2

56

 

 

 

Olimpiada Wiedzy Archimedes.Pius 2013

historia – uczniowie, którzy uzyskali najlepszy wynik:

 


imię


nazwisko


kategoria / klasa


punkty

 

 

 

 

 

 

 

 

KAMIL

PIETLUCH

Gimnazjum 2

96

EMILIA

KRUK

Gimnazjum 2

92

ZUZANNA

BARTUŚ

Gimnazjum 1

84

PAWEŁ

BUNIOWSKI

Gimnazjum 2

80

SYLWIA

MUSIAŁ

Gimnazjum 2

80

ALEKSANDER

KĘDZIORA

Gimnazjum 1

76

JUST7NA

KRÓWKA

Gimnazjum 2

76

ANDRZEJ

PIEMIECKI

Gimnazjum 3

76

ALEKSANDRA

RYGOWSKA

Gimnazjum 1

76

NATALIA

SI UTYŁA

Gimnazjum 1

76

KAMIL

BARSZCZAK

Gimnazjum 2

68

JUSTYNA

KRUPKA

Gimnazjum 3

68

BERNADKA

ROKOSZ

Gimnazjum 1

64

JAKUB

BURSZTYKA

Gimnazjum 2

56

SYLWIA

GANCARZ

Gimnazjum 2

56

PATRYK

MOŻWIŁO

Gimnazjum 3

56

Poprawiony: niedziela, 29 grudnia 2013 16:20
 


Strona 2 z 6