Gimnazjum w Sieniawie

!

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home KOŁO TEATRALNE Sukces młodych recytatorek

Sukces młodych recytatorek

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

O tym, że teatr poezji również dostarcza wielu wzruszeń, a recytacja wierszy czy fragmentów prozy to nie lada sztuka, przekonaliśmy się niedawno.  Wzięliśmy udział w IV edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego "A to Polska właśnie...",  jaki miał miejsce w Prywatnym Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu.  Impreza trwała dwa dni: 15 listopada przeprowadzone zostały eliminacje konkursowe, natomiast kolejnego dnia młodzież uczestniczyła w ciekawych warsztatach teatralnych, prowadzonych przez aktorki z Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie: Małgorzatę Machowską i Annę Demczuk. W związku z Rokiem Katyńskim obowiązywały teksty o tej tematyce.

Nasz występ nie przeszedł bez echa. Patrycja Garbaty z kl. Ib recytacją wiersza Kazimiery Iłłakowiczówny pt. "O Boże!" zdobyła II miejsce, natomiast Agata Grycko, także z Ib, została wyróżniona za recytację wiersza Jacka Kaczmarskiego pt. "Katyń". Dziewczęta otrzymały dyplomy oraz cenne nagrody ufundowane przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Instytut Pamięci Narodowej w Rzeszowie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Poniżej zdjęcie wszystkich laureatów konkursu (ze szkół podstawowych i gimnazjalnych) wraz z prowadzącymi warsztaty teatralne.

 

 

 

 

 

Poprawiony: wtorek, 28 grudnia 2010 23:20