Gimnazjum w Sieniawie

!

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home KOŁO TEATRALNE Spektaklem "Śpiewogra dziadowska" uczciliśmy święto mam

Spektaklem "Śpiewogra dziadowska" uczciliśmy święto mam

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 14
SłabyŚwietny 

22 maja br. wystąpiliśmy w sali widowiskowej "Sokoła" z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Zaprezentowaliśmy Śpiewogrę dziadowską, w której sparodiowaliśmy Dziady cz. II Adama Mickiewicza.

Na scenie za sprawą Profesora Guślarza (bardzo dobry sceniczny debiut Daniela Wychodnika) pojawiły się "zielone duchy", czyli uczniowie I klasy szkoły podstawowej (w tych rolach podziwialiśmy Karolinę Szmul i Karolinę Greń), duchy pośrednie (sceniczny wizerunek słabej uczennicy stworzyła Ala Krzemińska) oraz duch kujona i pupila nauczycieli.

 

 

Marzenie typowego "przeciętniaczka" o tym, by być prymusem, wybrzmiało na scenie w piosence znanej w oryginale z musicalu "Skrzypek na dachu", którą  z wysokości górnych szczebli drabiny zaśpiewał Piotrek Raganowicz - Macina.

 

 

Budzący grozę  chór (pełna ekspresji gra Ani Buniowskiej, Joli Zawada, Agaty Ciurko, Kasi Jarmuziewicz, Patrycji Garbaty oraz Mariusza Rokosza) z przyjemnością dręczył ducha kujona, a jego cierpienia znakomicie oddała Agata Grycko. Weteran (wspaniała kreacja Kamili Dec) nie szczędził jej szyderstw.W pamięć widzów zapadły z pewnością sparodiowane piosenki - Bułata Okudżawy "Ballada o żołnierskich butach" (o uczniowskich śpiewał Grzesiek Łach) oraz utwór z repertuaru Kabaretu Starszych Panów ("naucz mnie" prosiła i uwodziła Monika Czyrny).

 

 

 

Humor wprowadziły na scenę świetne w swych rolach dziewczęta: Ewa Kudłak (jako Woźny) oraz Beata Ożga (jako Sprzątaczka).

 


Publiczność nagrodziła nas gromkimi brawami, nie szczędząc słów uznania. My dziękujemy osobom, które przyczyniły się do tego, że spektakl poruszał wyobraźnię (scenografią zajął się pan  B. Bartuś) i rozbrzmiewał piosenkami   (o partie wokalne przedstawienia zadbała pani I. Kołtowska).

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu z naszego występu.


Aby oglądnąć film, kliknij obrazek ->>> 

 

 

 

 

 

Poprawiony: sobota, 29 grudnia 2012 23:54