Gimnazjum w Sieniawie

!

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home News Wycieczka na KUL

Wycieczka na KUL

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

15 grudnia 2015 r. grupa naszych uczniów miała przyjemność gościć na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Naszą wizytę rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Uniwersyteckiego Historii KUL. Przez ten jeden dzień mogliśmy poczuć się jak prawdziwi studenci:

– braliśmy udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez  aktorów Teatru ITP;

– uczestniczyliśmy w wykładzie konwersatoryjnym „Interpretacja Lalki Bolesława Prusa”;

– zobaczyliśmy się ze społecznością akademicką Instytutu Filologii Polskiej i Instytutu Socjologii KUL w ramach spotkań opłatkowych;

– wzięliśmy udział w warsztatach z wystąpień publicznych, dykcji i recytacji „Łatwo jest mówić gdy ma się coś do powiedzenia” prowadzonych przez studentów z Koła Dydaktyków Polonistów KUL.

Na koniec zaś, jako swoisty deser, przygotowano dla nas fantastyczny spektakl w wykonaniu profesorów, doktorów i studentów tamtejszego Wydziału Polonistyki.

Nasz dzień spędzony na KUL-u wypełniony był po brzegi warsztatami, zajęciami oraz spotkaniami ze studentami i profesorami Uniwersytetu. Opuszczając mury uczelni, z uśmiechem na twarzy zastanawialiśmy się, kiedy jeszcze nadaży się okazja, aby znów przeżyć coś tak niesamowitego. Z tego względu szczególne podziękowania oraz wyrazy naszego wielkiego uznania chcemy przekazać Pani Agnieszce Jurczak, która tak wspaniale zorganizowała nam pobyt na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Dzięki jej staraniom mogliśmy w pełni zrozumieć jak wyjątkowa jest to uczelnia.

Poprawiony: środa, 23 grudnia 2015 19:20