Gimnazjum w Sieniawie

!

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home KOŁO TEATRALNE Graliśmy dla Was - o spektaklu pt. "Zaufałem drodze"

Graliśmy dla Was - o spektaklu pt. "Zaufałem drodze"

Email Drukuj PDF

 

Podczas obchodów Dnia Patrona, 7 czerwca, zaprezentowaliśmy się w sztuce pt. Zaufałem drodze społeczności szkolnej i zaproszonym gościom, po raz drugi - mieszkańcom Miasta i Gminy Sieniawa w dniu 13 czerwca br.


 

 

August Czartoryski (małego Gucia zagrał Paweł Frączek, zaś młodzieńca znakomicie wykreował Piotr Raganowicz- Macina) musiał podjąć trudną decyzję wyboru drogi życiowej: ulec presji ojca Władysława, który widział w nim przyszłego dziedzica fortuny Czartoryskich, (wspaniale zagrał go Kacper Ziemba) i poddać się urokowi Teresy Zamojskiej (w tej roli Magdalena Musiał), a może jednak iść za głosem serca: wstąpić do Towarzystwa Salezjańskiego? Ostatecznie August przyjął święcenia kapłańskie z rąk ks. Jana Bosko (scenicznego Krzysztofa Ciurko).

 

Zanim to nastąpiło, bohater spektaklu spotkał się z czarującym kobiety kuzynem Zdzisiem ( kreacja Łukasza Nakoniecznego) i bawił na balu karnawałowym u swego wuja Jerzego (Marcin Samborski), tańcząc walca w towarzystwie zaproszonych gości (na parkiecie wirowali także: Sabina Blok, Beata Ożga, Przemysław Frączek, Mateusz Pyrczak, ćwicząc uprzednio pod okiem p. Kornelii Piniło).

W scenie obłóczyn psalmy śpiewały: Justyna Marczewska, Natalia Markocka, Ilona Ciurko, Angelika Dawidowicz, Gabriela Czercowy, Katarzyna Płocica. W charakter sztuki widzów wprowadzały: Ewa Kudłak i Kamila Dec.

W tym miejscu chcemy podziękować Pani Iwonie Kołtowskiej (za aranżację muzyczną) oraz Panu Bogusławowi Bartusiowi, który pomógł przygotować dekoracje.

Nasz występ spotkał się z uznaniem widzów, a chociaż musieliśmy oswoić stres, dał nam wiele radości.

 

Poprawiony: niedziela, 05 września 2010 01:03