Konsultacje nauczycieli z rodzicami

Poprawiony: wtorek, 24 października 2017 17:40

"W kraju nad Wisłą"

W przedstawieniu pt. "W kraju nad Wisłą" wystąpili:

1. Wiktoria Boruta - caryca Katarzyna II

2. Anita Czopik- uczennica

3. Ewa Rudzińska- korespondentka

4. Norbert Brzyski - król Stanisław August Poniatowski

5. Karol Czajka- Hugo Kołłątaj

6. Jakub Czupik- ochroniarz króla

7. Wojciech Kipczak- Canaletto

8. Kajetan Kosior- Adam Kazimierz Czartoryski

9.Mateusz Kwaśniewski- szlachcic i kamerdyner
10. Jakub Lisik- Hetman i dziennikarz muzyczny
.Łukasz Majcher- uczeń i sprawozdawca telewizyjny

10. Kacper Mazur- uczeń i prezenter telewizyjny

11.Miłosz Ogryzek- uczeń i sprawozdawca telewizyjny
14.Jakub Radawiec- Adam Naruszewicz

12. Marek Rzędzicki- Ignacy Potocki

13. Filip Szuflita- Robespierre

14. Szymon Szykuła - Stanisław Małachowski

15. Maciej Zygmunt- Ignacy Krasicki

"Hymn Konstytucji 3 Maja" wykonały:

1.

Kinga Dyndał

2.

Dominika Kapka

3.

Wiktoria Litwin

4.

Patrycja Pisarczyk

Poloneza tańczyli:

1. Martyna Bursztyka i Łukasz Majcher

2. Klaudia Pielach i Miłosz Ogryzek

3. Agata Bartnik i Sebastian Kubrak

4. Agnieszka Musiał i Kajetan Kosior

5. Kamila Makola i Patryk Kozak

6. Aleksandra Ożga i Jakub Czupik

7. Natalia Puchta i Wojciech Kipczak

8. Wiktoria Chamik i Norbert Brzyski

W roli narratora wystąpiła Eliza Mazurkiewicz

Program przygotowali: Helena Capłap, Alicja Jazienicka, Renata Barszczak, Iwona
Kołtowska i Bogusław Bartuś.

Poprawiony: niedziela, 21 maja 2017 17:18

Osiągnięcia uczniów w konkursach przedmiotowych w roku szkol. 2016/17:

1/ Wiktoria Paluch została laureatką kuratoryjnego konkursu j. niemieckiego /nauczyciel prowadzący: Anna Hałoń/

2. Łukasz Majcher zakwalifikował się II etapu konkursu matematycznego /nauczyciel prowadzący: wicedyrektor Dorota Pich/

3. Aneta Buszta zakwalifikowała się do etapu II konkursu chemicznego /nauczyciel prowadzący: Krystyna Malec/

4. Wiktoria Dyndał zakwalifikowała się do etapu II konkursu historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" /nauczyciel prowadzący: Ewa Pieniecka/

Osiągnięcia uczniów w konkursach przedmiotowych w I półroczu roku szkol. 2015/16:

1.  Idalia Myszor - zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego konkursu chemicznego  oraz do II etapu Podkarpackiego Gimnazjalnego  Konkursu Chemicznego

2.  Jakub Majcher i Aleksandra Rygowska -  zakw. się do etapu wojewódzkiego  konkursu  matematycznego

3. Natalia Maryśkowa (kl. II ) - uczestniczyła w II etapie konkursu matematycznego

4. Katarzyna Nowak, Natalia Maryśkowa, Wiktoria Dyndał, Natalia Siutyła – II etap konkursu historycznego, Katarzyna Nowak zakw. się do etapu wojewódzkiego

5. Aleksander Kędziora, Jakub Majcher oraz Klaudia Stańko – finał konkursu technicznego

6. Katarzyna Nowak – laureatka I stopnia z wyróżnieniem konkursu historycznego Archimedes, 100/100 pkt. , zdobyła nagrodę główną- tablet

7. Zuzanna Bartuś – laureatka I stopnia z wyróżnieniem konkursu historycznego Archimedes, 100/100 pkt.

8. Natalia Siutyła -laureat I stopnia konkursu historycznego Archimedes, 96/100 pkt.

9. Michał Radawiec – laureat IV stopnia konkursu historycznego Archimedes, 84/100 pkt.

Poprawiony: sobota, 17 czerwca 2017 18:50

Wycieczka na KUL

15 grudnia 2015 r. grupa naszych uczniów miała przyjemność gościć na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Naszą wizytę rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Uniwersyteckiego Historii KUL. Przez ten jeden dzień mogliśmy poczuć się jak prawdziwi studenci:

– braliśmy udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez  aktorów Teatru ITP;

– uczestniczyliśmy w wykładzie konwersatoryjnym „Interpretacja Lalki Bolesława Prusa”;

– zobaczyliśmy się ze społecznością akademicką Instytutu Filologii Polskiej i Instytutu Socjologii KUL w ramach spotkań opłatkowych;

– wzięliśmy udział w warsztatach z wystąpień publicznych, dykcji i recytacji „Łatwo jest mówić gdy ma się coś do powiedzenia” prowadzonych przez studentów z Koła Dydaktyków Polonistów KUL.

Na koniec zaś, jako swoisty deser, przygotowano dla nas fantastyczny spektakl w wykonaniu profesorów, doktorów i studentów tamtejszego Wydziału Polonistyki.

Nasz dzień spędzony na KUL-u wypełniony był po brzegi warsztatami, zajęciami oraz spotkaniami ze studentami i profesorami Uniwersytetu. Opuszczając mury uczelni, z uśmiechem na twarzy zastanawialiśmy się, kiedy jeszcze nadaży się okazja, aby znów przeżyć coś tak niesamowitego. Z tego względu szczególne podziękowania oraz wyrazy naszego wielkiego uznania chcemy przekazać Pani Agnieszce Jurczak, która tak wspaniale zorganizowała nam pobyt na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Dzięki jej staraniom mogliśmy w pełni zrozumieć jak wyjątkowa jest to uczelnia.

Poprawiony: środa, 23 grudnia 2015 19:20

Udział naszego Gimnazjum w akcjach charytatywnych

Za udział naszego Gimnazjum w akcjach charytatywnych otrzymaliśmy podziękowania:

Poprawiony: piątek, 03 lipca 2015 23:08